En directe: De 05:00 a 07:00
Al Matí (R)
A continuació:
De 07:00 a 09:00
Fórmula Musical
De 09:00 a 11:00
Obert per Vacances
Quin serà l'equip que farà més incorporacions aquest estiu? Quin serà l'equip que farà més incorporacions aquest estiu?
06.07.2024 13:00

Altes i baixes dels 18 equips del grup 3 de la Segona Federació

Per segon estiu consecutiu, a Ràdio Sabadell fem un recull de tots els moviments que es produeixen en el mercat de fitxatges. En aquesta ocasió, en el grup 3 de la Segona Federació, posant novament el focus en el Centre d'Esports Sabadell i els 17 rivals que tindrà enguany:
 

CES
CE SABADELL FC
Temporades a la categoria: 1
Última temporada: 16è (Primera Federació)
Entrenador: David Català
Jugadors que segueixen: Froi Leal, Marc Marruecos, Pau Fernández (juvenil), Javi Morcillo (juvenil), Marc Vargas (torna de cessió)
 

ALTES

BAIXES

  • Adrián Ortolá
  • Pau Resta
  • Jon Ander Amelibia         
  • Jordi Calavera
  • David Astals
  • Toni Herrero
  • Sergi Maestre
  • Sander Ballero
  • Raúl Baena
  • Javi Delgado (DC | 28 | Gimnástica Torrelavega)           
  • Álex Gualda

        

  • Jaume Piñol

        

  • Marc Domènech

        

  • Nando García

        

  • Javi Gómez

        

  • Vladys Kopotun

        

  • Manel Martínez

        

  • Jesús Fernández (c)          

        

  • Carles Salvador (c)

        

  • David Soto (c)

        

  • Abde Damar (c)

        

  • Marcos Baselga (c)

 
__________________________________________

 
Cornella
UE CORNELLÀ
Temporades a la categoria: 1
Última temporada: 18è (Primera Federació)
Entrenador: Genís Sampietro
Jugadors que segueixen: Rubén Miño, Marc Vilaplana i tornen de cessió Iván Ortega, Dani Rubio, David Pons, Adam Cherradi, Izan González i Carles Garrido
 

ALTES

BAIXES

  • Yari Meykher          
  • Andreu Hernández          
  • Eudald Vergés
  • José Mas
  • Kike Ríos
  • Toni Arranz
 
  • Antonio Caballero
 
  • Armando Ortiz
 
  • Luisao
 
  • Álex Gonpi
 
  • Robert Simón
 
  • Teddy
 
  • Canario
 
  • Clau Mendes
 
  • Li Hao (c)
 
 
____________________________________________
 
 
europa
CE EUROPA
Temporades a la categoria: 2
Última temporada: 2n
Entrenador: Aday Benítez
Jugadors que segueixen: Arnau Campeny, Àlex Pla, Noel Carbonell, Àlex Cano, Albert Martí, Sergi Pastells, Manel Lozano, Adnane Ghailan, Sicu
 

ALTES

BAIXES

  • Joel Ruiz
  • Santi Borikó
  • Mario Domingo
  • Guillem Castell
  • Pau López
  • Sergio Bermúdez
 
  • Arnau Vilamitjana          

 

  • Adri Gené

 

  • Víctor Aliaga

        

  • Michael

     

  • Pablo Servetti

 

  • Javi Eslava

 

  • Pau Torres (c)

 
____________________________________________
 
 
Badalona Futur
CF BADALONA FUTUR
Temporades a la categoria: 2
Última temporada: 3r
Entrenador: -
Jugadors que segueixen: -
 

ALTES          

BAIXES

 

  • Jose Ortega
 
  • Jaime Durán
 
  • Alfredo Pedraza

    

  • Lluís Recasens
 
  • Xiker Ozerinjauregi          
 
  • Álvaro Espínola
 
  • Genar Fornés

 

  • Aleix Roig

 

  • Jaime Barrero

        

  • Isaiah Navarro

        

  • Juan Cámara

        

  • Albert Torras

        

  • Juan Antonio Segura

        

  • Sergio Cortés

        

  • Jaume Pascual 

        

  • Víctor Valverde

        

  • Zourdine Thior

        

  • Peque Polo

        

  • Chema Moreno

        

  • Edgar Hernández

        

  • Marc Vargas (c)

        

  • Jaume Piñol (c)
 

____________________________________________

 
UESA
UE SANT ANDREU
Temporades a la categoria: 2
Última temporada: 4t
Entrenador: Xavi Molist
Jugadors que segueixen: Antonio Pelegrín, Sergio Castillo, Sergi Vives, Jordi Méndez, Pau Darbra, Carlos Guzmán, Albertito, Josu Rodríguez, Juanan Gallego, Sergi Serrano, Ernest Forgas, Gerard Oliva, Toni Paredes, Pablo Santiago i Martí Alonso (torna de cessió)
 

ALTES

BAIXES

  • Mikel Lecumberri         
  • Jaime González
  • Luis Martínez
  • Sergi Benítez
  • Genís Blasco
 
  • Iker Garcia

 

  • Alexis Garcia

 

  • Óscar Romero



____________________________________________

 

Lleida
LLEIDA CF
Temporades a la categoria: 4
Última temporada:
Entrenador: Marc Garcia
Jugadors que segueixen: Óscar Rubio, Neyder Lozano, Iñaki Álvarez, Joan Campins, Quandri Liameed, Andreu Lladonosa
 

ALTES

BAIXES

  • Pol Muñoz
  • Roger Figueras
  • João Vigario
  • Javi Robles
  • Juan Agüero        
  • Mateo Enríquez
  • Ton Ripoll
  • Javi Soto
  • Sergio Montero
  • Jon Bakero
  • Leonardo Rossi

 

  • Juan Camilo Becerra          

 

  • Chuli         


____________________________________________

 
Terrassa
TERRASSA FC
Temporades a la categoria: 3
Última temporada:
Entrenador: Chus Trujillo
Jugadors que segueixen: Marcos Pérez, Diego Garzón, Jordi Palacios, Víctor Morales, Samu Casais, Gil Muntadas, Jofre Cherta, Sergio Buenacasa, Aythami Perera
 
 

ALTES

BAIXES

  • Aitor Mujica
  • John Neeskens
  • Jaouad Erraji
  • Carlos Badal
  • Joel Toledo
  • Emilio Lucas
  • Meshak Babanzila          
  • Adri Lledó
  • Álex Fernández
  • Pau Salvans
  • Jordi Cano
  • Pol Sánchez
 
  • Jorginho Soares (c)
 
  • Dani Cervera (c)


____________________________________________

 

rcde b
RCD ESPANYOL 'B'
Temporades a la categoria: 4
Última temporada:
Entrenador: Ignasi Senabre
Jugadors que segueixen: Ángel Fortuño, Rimvydas Kiriejevas, José Luis Català, Ángel Gómez, Joan Puig, Ian Forns, Roger Hinojo, Marc Jurado, Roger Martínez, Rafel Bauzà, Javi Hernández, Miguel Carvalho, Antoniu Roca, David Pecellín, Gastón Valles, Omar Sadik, Sergio Rivarés, David Momoh
 
 

ALTES          

BAIXES

 
  • Iker Venteo
 
  • Aleix Gorjón
 
  • Alejandro Pérez
 
  • Gori Gracia
 
  • Nene

 

  • Bashiru Mohammed (c)          

 

  • Pau Casadesús (c)



____________________________________________

 

Olot
UE OLOT
Temporades a la categoria: 2
Última temporada: 1r (Tercera Federació)
Entrenador: Pedro Dólera
Jugadors que segueixen: Roger Barnils, Oriol Ayala, Joan Maynau, Pau Juvanteny, Guillem Terma, Pedro del Campo, Uri González, Jordi Manzano, Arnau Forés, Marc Mas
 

ALTES

BAIXES

  • Eric Mourin
  • Albert Batalla
  • Bruno Perone
  • Albert Blázquez
  • David Bigas
  • Marco Gil
  • Albert Orriols 'Urri'          
  • Marc Roquet
  • Pablo Ufano


____________________________________________

 
ATB
 
CD ATLÈTIC BALEARS
Temporades a la categoria: 1
Última temporada: 19è (Primera Federació)
Entrenador: Jaume Mut
Jugadors que segueixen: Josep Jaume, David Forniés, Toni Ramon, Nuha Marong, George Andrews (juvenil), David Ortega (juvenil), Óscar Sánchez (torna de cessió)
 

ALTES

BAIXES

  • Jero Lario
  • Ramon Vila
  • Félix Ofoli        
  • Raúl González
  • Álex Zalaya
  • Juanra
  • David Navarro
  • Edu Campabadal
  • Dani Plomer (EE | 25 | Gimnástica Segoviana)          
  • Leo Ferroni
  • Isaac Nana

 

  • Alberto Villapalos
 
  • Miguel Azeez
 
  • Armando Shashoua          

        

  • Víctor Pastrana

        

  • Rubén Rochina

        

  • Roberto Alarcón

        

  • David Rodríguez

        

  • Juan Piera

        

  • Mario Genovés

        

  • Pablo Muñoz (c)



____________________________________________

 

Peña
SRC PEÑA DEPORTIVA
Temporades a la categoria: 4
Última temporada: 10è
Entrenador: Alberto Gallego
Jugadors que segueixen: Lolo Garrido, Marc Fraile, Víctor Barroso, Jon Elorza, Manuel Salinas
 

ALTES

BAIXES

  • Edu Frías
  • Niko Hartmann
  • Marc Fuentes       
  • Sergio Chica
  • Gonzalo Pereira
  • Jordan Hernández         
  • Jesús Fortes
  • Luis Madrigal
  • Ale Espeso (MC | 21 | Racing Rioja)         
  • Toni Vicente
  • Omar de la Cruz
  • Álex Mejía
  • Jaume Tovar

          



____________________________________________

 

andratx
 
CE ANDRATX
Temporades a la categoria: 2
Última temporada: 12è
Entrenador: José Contreras
Jugadors que segueixen: Isma Estévez, Miquel Jaume, Kevin García, Miquel Llabrés, Xavier Bauzà, Adrián Flaqué
 

ALTES

BAIXES

  • Vicenç Sabater         
  • Pere Amer
  • Gerardo Bonet
  • Javi Castedo
  • Gabriel Ramis
  • Adri Garrido
  • Óscar Sánchez (c)          
  • Víctor Lázaro (c)

 



____________________________________________

 
ibiza
CD IBIZA ISLAS PITIUSAS
Temporades a la categoria: 3
Última temporada: 1r (Tercera Federació)
Entrenador: Raúl Casañ
Jugadors que segueixen: Carlos Inglada, Marquitos, Nofre Riera, Cristian Cruz, Jorge Bengoetxea, Jaume Villar, David Sánchez, Mario Riquelme, Juanca Martínez, Xesc Navalón, Fran Núñez, Álex Sánchez
 

ALTES

BAIXES

  • Adri Rojo       
  • Javi Jiménez
  • Álex Vera
 
  • Pablo Cortijo        
 
  • Dani Sales      
 
  • Roberto Fernández          


____________________________________________

 
mallorca
RCD MALLORCA 'B'
Temporades a la categoria: 2
Última temporada: 2n (Tercera Federació)
Entrenador: Gustavo Siviero
Jugadors que segueixen: Sebas Wade, Pablo Moyà, Carles Sogorb, Adrián Barquero, Jan Salas, Yosmel Zayas, Pau Mascaró, Santi Ávila (juvenil), Cesc Riba (juvenil), Gabriel Rodríguez (juvenil), Samuel Guzmán (juvenil), Marc Domènech (juvenil) i tornen de cessió Pere Garcia, David López, Víctor Lázaro, Daniel Luna, Diego Rodríguez i Adri González
 

ALTES

BAIXES

  • Àlex Quevedo
  • Marcos Fernández         
  • Tomeu Horrach 
  • Avelino Iglesias 

 

  • Julián Mahicas 


____________________________________________

 
Torrent
TORRENT CF
Temporades a la categoria: 2
Última temporada: 7è
Entrenador: Vicente Mir
Jugadors que segueixen: Kaiser, Uriel Jové, Ivi Martínez, Adrián Lois, Christian Albert, Mati Chavarría, Adri Pérez
 

ALTES

BAIXES

  • Pol Ballesté
  • Marcos Leganés
  • Diego Martínez
  • Ángel Cano
  • Adrián Carpintero          
  • Jorge Ruiz
 
  • Míchel Herrero

 

  • Fer Beltrán

     

  • Javi Zarzo

     

  • Salah Bendrao


____________________________________________

 
alzira
UD ALZIRA
Temporades a la categoria: 4
Última temporada:
Entrenador: Adrián Ferrandis
Jugadors que segueixen: Vicent Dolz, Leandro Montagud, Giovanni, Jorge Revert (torna de cessió)
 

ALTES

BAIXES

  • Álvaro Cortés
  • Robert Costa
  • José Solbes
  • Abraham Peleteiro
 
  • Miguel Ángel Ruiz

        

  • Lado Mokhevishvili

        

  • Joaquín Rodríguez
 
  • Dylan Iglesias
 
  • Manel Busquets
 
  • Marcos Bravo
 
  • Sergio González
 
  • Mykyta Aleksandrov (c)         


____________________________________________

 
mestalla
 
VALENCIA MESTALLA
Temporades a la categoria: 3
Última temporada: 11è
Entrenador: Miguel Ángel Angulo
Jugadors que segueixen: Nil Ruiz, Rubén Iranzo, Álex Serradell, Iker Córdoba, Simón Luca, Diego Moreno, Carlos Alemán, Ali Fadal, Javi Navarro, Borja Calvo, Pedro Alemañ, Martín Tejón, Marco Camus, Ismael Santana, David Otorbi, Hugo González, Mario Domínguez, Joselu Pérez, Vicent Abril (juvenil), Alexander Gurendal (juvenil), Dani Sánchez (juvenil)
 

ALTES

BAIXES

  • David Vassilev

 

  • Iván Muñoz

 

  • Pablo Gozálbez

 

  • Declan Frith

 

  • César Moreno (c)          

 

  • Diego Aznar (c)


____________________________________________

 
elche
ELCHE ILICITANO
Temporades a la categoria: 1
Última temporada: 1r (Tercera Federació)
Entrenador: Ángel Donato
Jugadors que segueixen: Jesús López, Bakary Traoré, Javi Gómez, Vicente Agulló, David Conejero, David Laguna, Matia Barzic, Marcos Montero, Rafa Núñez, Adrián Sanmartín, Héctor Peña, Ali Houary, Iomar Ajouaou, Pablo García, Andreu Vivó (juvenil), Pablo Felipe (juvenil), Sergio Carrasco (juvenil), Vicent Martínez (juvenil), Mario Guilabert (juvenil), Dídac Castellá (juvenil), Darío Marcos (juvenil), Nordin Al Lal (juvenil), Flavio Ferullo (juvenil)
 

ALTES

BAIXES

  • Toni Dols
  • Javi Pamies

 

  • David López-Guerrero         

 

  • Adri González   

 

  • Pipa

 

  • José Carlos Sempere         

 

  • Jesús Hernández      

 

  • Adrián Gallego